اخبار کنکور ارشد مدیریتسراسریمشاوره

برنامه ریزی زمان باقیمانده تا کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

برنامه ریزی زمان باقیمانده تا کنکور کارشناسی ارشد  مدیریت اجرایی

برنامه این یک ماهه آخر شدیداً وابسته به شرایط خاص هر داوطلب در درسهاش داره. اما سعی کنید ماه آخر را به مرور و تست اختصاص بدید. اگه مطالب قبلی مرور نشوند و مطلب جدید اضافه کنید تهدید فراموشی و عدم کارآیی در آزمون بسیار جدی میشه.

 

لازمه که هر داوطلب یک نمای کلی از وضعیت خودش تهیه کنه. به این ترتیب که برای هر درس روی یک برگه کل مباحثی را که باید مطالعه میشدند را به تفکیک منابع مختلف بصورت جدول بیاورد و مشخص کند که در هر بخش یا فصل در حال حاضر چه وضعیتی دارد و باید به چه وضعیتی برسد. مثلاً با حروف نمادین الف تا د کیفیت مطالعه را مشخص کند. و تعیین کند که برای ارتقای این کیفیت چند ساعت زمان دارد. به عنوان مثال در درس تئوری داوطلبی ممکن است فصل برنامه ریزی را از دو منبع الوانی و رضائیان با کیفیت د مطالعه کرده باشد و تعیین کند که برای رسیدن به کیفیت الف حدوداً ۳ ساعت زمان لازم دارد.

 

در مرحله بعد

کل زمان باقیمانده تا کنکور را به تفکیک هفته های مختلف روی برگه های جداگانه بنویسید و سهم هر درس (مرور + تست) را از این زمان مشخص کنید. مثلاً پنج هفته هر هفته ۶۰ ساعت و جمعاً ۳۰۰ ساعت که ممکن است ۱۰۰ ساعت آنرا به تئوری اختصاص داده باشید.

 

در مرحله آخر
سعی کنید مباحثی را که در ابتدای کار مشخص کرده بودید را در این برنامه بگنجانید. شاید لازم باشه یه تغییراتی در زمانهای اولیه که مشخص کرده بودید اعمال کنید.

 

حرف آخر:
سعی کنید با هر وضعیت درسی هستید آرامش خودتون را حفظ کنید و دچار استرس زیادی نشید. در این مرحله مهم اینه که بتونید از همین مقدار درسی که خوندید بهترین نتیجه رو بگیرید و این مستلزم حفظ آرامش و سعی در تسلط بر اوضاع درسیه.

 

چند پیشنهاد:

* پیشنهاد می کنم چندین آزمون جامع (علاوه بر آزمون جامع موسسه ای که ثبت نام کرده اید) تهیه کنید. مثلاً دفترچه آزمون سراسری سال ۹۰ و ۹۱ و۹۲ و دفترچه آزمون جامع سایر موسسه هایی که آزمونهای استاندارد برگزار میکنند. سعی کنید شرایط کنکور را برای خودتان شبیه سازی کنید و در ساعت و زمان مشخص چندین آزمون (بین ۵ تا ۱۵) بصورت خودسنجی برگزار کنید. این موضوع خیلی میتونه در مدیریت زمان، مواجهه با سوالات متفاوت، کنترل استرس، قدرت تصمیم گیری سر آزمون و خیلی مسائل آموزشی دیگه بهتون کمک کنه.

*

توصیه می کنم تا نصف زمان ماههای آخر به تست زنی تک درس و آزمونی اختصاص داده بشه و مابقی آن به مرور مطالب و ترجیحاً نت ها و یادداشتهاتون و تست هایی که قبلاً علامت گذاری کرده اید اختصاص داده بشه. سعی کنید سهم بیشتر زمان را به درسهایی بدید که بیشتر ارزش دارند و میتونید درصدش بابلا ببرید (نه توصیه برای همه)


در هر روز به جای تک درس چند درس بخونید و رویکرد مطالعه تون صرفاً مرور مباحثی باشه که تا حالا خوندید نه مطلب جدید یا درگیری با مطالبی که بالکل فراموش کرده اید. همه داوطلبان بخشی از مطالبی را که خواندند فراموش میکنند. این بخش ممکن است تا ۵۰ درصد هم برسد اما در مواجهه با این موضوع اصلاً نباید روحیه خود را از دست بدهید. این یک موضوع کاملاً طبیعی است و برای همه صادق است.

برای همتون آرزوی موفقیت و شادی دارم

امیرحسام بهروز

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن