اخبار کنکور ارشد مدیریتمشاوره

دوره مجازی چیست؟

دانشجویان مجازی 
  • آیا مصاحبه نیز انجام خواهد شد:
 خیر، اسامی پذیرفته شدگان قطعی بوده و بدون مصاحبه ثبت نام به عمل خواهد آمد.
  • تعداد واحدهای درسی:
 تمامی رشته‌ها ۳۲ واحد (رشته MBAپنجاه و هفت واحد)
 میزان شهریه دریافتی
مبلغ ۴۲۰ هزار تومان هزینه ثابت ثبت نام در هر ترم
مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای هر واحد درسی
مبلغ ۲۰۷۰۰ تومان برای هر واحد از دروس جبرانی
بنابر این چنانچه دانشجویی در ترم اول ۱۰ واحد درسی اخذ نماید و همه درسهای او اصلی باشد بایستی ۴۲۰ هزار تومان شهریه ثابت و یک میلیون و دویست هزار تومان نیز برای واحد درسی پرداخت نماید که جمعا یک میلیون ششصدو بیست هزار تومان می‌شود.
 نحوه پرداخت شهریه چگونه است؟ آیا شهریه تقسیط خواهد شد؟
پرداخت شهریه این دوره به صورت الکترونیک انجام می‌شود. بنابر این لازم است پذیرفته شدگان گرامی به بانک مربوطه خودشان مراجعه نموده و رمز اینترنتی دریافت نمایند. (شهریه این دوره از طریق فیش بانکی دریافت نخواهد شد و تمام عملیات بانکی به صورت اتوماتیک می‌باشد و تا شهریه پرداخت نشود ثبت نام انجام شده تلقی نمی‌گردد)
 آیا وام تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت؟
پرداخت وام جزء تعهدات دانشگاه نمی‌باشد. لیکن فعلا از سوی صندوق رفاه دانشجویان (که صندوقی کشوری است و ارتباطی با دانشگاه تهران ندارد) به میزان هر ترم یک میلیون تومان (پس از طی فرآیند درخواست وام و ارائه ضامن معتبر و تعهد محضری) به دانشجویان وام پرداخت می‌شود. (مجددا یادآور می‌شود پرداخت وام شهریه ارتباطی با دانشگاه ندارد و در صورت عدم پرداخت وام از سوی صندوق رفاه دانشجویی، شهریه دوره بایستی توسط خود دانشجو تأمین شود و دانشجویان گرامی بایستی در پرداخت شهریه به خود متکی باشند).
 شروع ترم از چه زمانی است؟
ترم تحصیلی از هفته آخر شهریور ماه ۱۳۹۲ طبق تقویم دانشگاه آغاز خواهد شد.
 شیوه آموزش این دوره چیست و ارزش مدرک مجازی به چه میزان است؟
آموزشهای الکترونیکی (مجازی) به صورت آموزش محور برگزار می‌شود (و فاقد پایان نامه می‌باشد) و مدرک کارشناسی ارشد به روش الکترونیکی (مجازی) مصوب و مورد تأیید آموزش عالی بوده و امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد و نیز مورد تأیید سازمان امور استخدامی بوده و بر طبق قوانین استخدامی به دارندگان این مدرک ارتقای شغلی و حقوقی تعلق خواهد گرفت.
·         آیا عنوان مجازی در مدرک تحصیلی قید خواهد شد.
بلی، عنوان آموزشهای الکترونیکی در مدرک قید می‌شود.
توضیحات در مورد کلاس های مجازی:
·         امکانات مورد نیاز برای شرکت در کلاسهای مجازی
سخت افزار: رایانه رومیزی و یا لب تاب که قادر به راه اندازی ویندوز XP نسخه سه و یا ورژن‌های بعدی ویندوز باشد (ویندوز ۷ بهترین انتخاب است).
شبکه: اتصال اینترنت با سرعت ۲۵۶k و یا بهتر و امکان دانلود حداقل ۴G در ماه برای دانلود فیلمهای ضبط شده از کلاسها (امکان دانلود نامحدود بهترین حالت ممکن است که در بسیاری از نقاط توسط شرکت مخابرات ارائه می‌شود).
·         نحوه برگزاری کلاس
در هر ترم، پس از ثبت نام و انتخاب واحد، برنامه درسی، روز و ساعت درس بر روی سایت به دانشجویان اعلام می‌شود که دانشجویان گرامی بایستی در روز و ساعت اعلام شده در سایت درسی توسط نام کاربری و رمز خودشان وارد شده و در کلاس حضور یابند، و بطور همزمان با استاد در ارتباط باشند، صدا و تصویر استاد و مطالب ارائه شده توسط وی را ملاحظه نمایند و چنانچه سؤالی داشتند همان موقع سؤال را مطرح نمایند تا توسط استاد پاسخ داده شود.
تصویر ذیل محیط کلاس را نشان می‌دهد:

در گوشه سمت راست بالای مانیتور تصویر استاد توسط وب کم به نمایش در می‌آید، در ذیل آن فهرست دانشجویان حاضر در کلاس نمایان شده، در پایین مانیتور پنجره چت وجود دارد که دانشجویان سؤالات خود را مطرح می‌کنند و در قسمت وسط (اصلی) وایت برد استاد است که مطالب درس نمایش داده می‌شود.
تمام وقایع کلاس ضبط می‌شود که دانشجویان علاوه بر استفاده آنلاین، می‌توانند بعد از کلاس فیلم ضبط شده را دانلود نموده و بارها مرور نمایند.
·         آیا حضور در کلاس اجباری است؟
بله. تنها تفاوت کلاسهای مجازی (الکترونیک) با کلاسهای حضوری آن است که دانشجویان لازم نیست در محل دانشکده حضور فیزیکی یابند و می‌توانند به صورت مجازی از اقصی نقاط کشور در کلاس شرکت کرده و ادامه تحصیل دهند. ولی از سایر جنبه‌ها کاملا تابع قوانین حاکم بر کلاسهای حضوری هستند. البته کنترل کلاس و نحوه اداره آن بر عهده استاد است، بنابر این اجبار به حضور در کلاس و حضور و غیاب دقیق دانشجویان و یا عدم کنترل دانشجو مربوط به خود استاد است. برخی از اساتید در حضور و غیاب سخت گیری نمی کنند و برخی دیگر سخت گیر هستند و اگر دانشجویی بیش از سه جلسه غیبت داشته باشد وی را از امتحان محروم می‌کنند. به هر حال توصیه جدی ما این است که بدون در نظر گیری سختگیر بودن و یا نبودن استاد، دانشجویان گرامی در تمامی درسها شرکت فعال نمایند تا بیشترین بهره را ببرند.
·         از آنجا که کارمند هستم آیا کلاسها در خارج از وقت اداری برگزار می‌شود؟
خیر. علی رغم اینکه تمام تلاش این است که بیشترین تعداد کلاسها در بعد از ظهر باشد، لیکن از آنجا که برای رشته‌های درسی مختلف حدود دویست کلاس در طول هفته خواهیم داشت و وقت اساتید نیز محدود است، لذا برخی از کلاسها صبح و تعدادی نیز بعداز ظهر برگزار خواهد شد و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب امکان برگزاری کلاس وجود دارد و دانشجو باید خود را با کلاس وفق دهد.
·         برگزاری امتحانات چگونه است؟
برگزاری امتحانات به صورت حضوری است و در محل دانشکده خواهد بود.
·         آیا در ایام امتحانات خوابگاه در اختیار دانشجو قرار خواهد گرفت؟
خیر. چنین امکانی مهیا نمی باشد.
·         آیا کلاسهای مجازی (الکترونیک) بدون هیچ مشکلی در طول ترم برگزار می‌شود؟
خیر. برگزاری کلاسهای الکترونیک تابع شرایط حاکم بر شبکه و اینترنت کشوری و سایر مشکلات الکترونیکی است. علی رغم قطع و وصل شبکه و نوسانات سرعت اینترنت، طبق تجربه چندین دوره برگزار شده، در ۷۰? طول ترم مشکل برگزاری کلاس را نداشته‌ایم و دانشجویان راضی بوده‌اند و در باقی آن، در صورت کندی شبکه و یا قطع ارتباط،  داشجویان باید کلاس ضبط شده را دانلود نموده و ملاحظه نمایند.
·         تعداد جلسات هر درس چقدر است و آیا کلاس حضوری نیز خواهیم داشت؟
کلاسهای مجازی همانند کلاسهای حضوری ۱۶ جلسه در ترم برگزار می‌شود (البته بسته به ترم تحصیلی و تعطیلات هر ترم همانند کلاسهای حضوری ممکن است برخی از جلسات به علت تعطیلات دانشگاهی برگزار نشود، و از این لحاظ تفاوتی بین کلاسهای حضوری و مجازی وجود ندارد). از این تعداد کلاس (بنابر تقاضای دانشجویان و پذیرش استاد) تا چهار کلاس به صورت حضوری برگزار خواهد شد. طبق تجربه بدست آمده در دوره‌های مجازی، اکثریت دانشجویان به علت مشغله کاری و فاصله مکانی و هزینه رفت و آمد، در کلاسهای کاملا تئوری مایل به شرکت در کلاس حضوری نیستند و در کلاسهای کمی و ریاضی مایل به کلاس حضوری هستند.
منبع: وبسایت دانشکده مدیریت دانشگاه تهران   www.management.ut.ac.ir
         وبسایت شخصی  امیرحسام بهروز    www.amirbehrooz.ir
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن