اخبار کنکور ارشد مدیریت

تغییرات جدید گرایشهای کارشناسی ارشد مدیریت دولتی – بازرگانی و صنعتی

تغییرات جدید گرایشهای کارشناسی ارشد مدیریت دولتی – بازرگانی و صنعتی

 

شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، تغییراتی در گرایشهای رشته های مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد اعمال شده است.

بر این اساس رشته مدیریت بازرگانی به ۶ گرایش ۱-بازاریابی ۲-بازاریابی بین المللی ۳-تجارت الکترونیکی ۴-مدیریت استرانژیک ۵-بازرگانی داخلی و ۶-کارآفرینی تقسیم شده است.
رشته مدیریت دولتی نیز به گرایشهای ۱- توسعه منابع انسانی ۲- طراحی سازمانهای دولتی، ۳-بودجه و مالیه عمومی، ۴-خط مشی گذاری عمومی ، ۵-مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی ، ۶-مدیریت تحول و ۷-مدیریت رفتار سازمانی تقسیم شده است.
رشته مدیریت صنعتی نیز شامل گرایشهای ۱-تولید وعملیات ، ۲-تحقیق درعملیات، ۳-مدیریت عملکرد، ۴-مدیریت زنجیره تامین، ۵-مدیریت کیفیت و بهره وری، ۶-مدیریت پروژه می شود.

بنابر اعلام وزارت علوم، این برنامه از تاریخ تصویب برای تمامی دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی و پژوهشی کشور که طبق مقررات مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند برای اجرا ابلاغ می شود و برای دانشجویانی که بعد از تاریخ تصویب برنامه در دانشگاهها پذیرفته می شوند، لازم الاجرا است. برنامه های مصوب از تاریخ تصویب به مدت ۵ سال قابل اجرا است و پس از آن قابل بازنگری است.
برنامه درسی جدید رشته های مدیریت صنعتی، دولتی و بازرگانی و گرایشهای آنها در مقطع کارشناسی ارشد شامل مشخصات کلی (تعریف و هدف، طول دوره و شکل نظام، تعداد واحد درسی، نقش و توانایی، ضرورت و اهمیت) ، جدول دروس دوره و سرفصل دروس و منابع از طریق لینکهای زیر قابل دسترسی است.

دانلود برنامه درسی رشته مدیریت صنعتی با ۶ گرایش
دانلود برنامه درسی رشته مدیریت بازرگانی با ۶ گرایش 
دانلود برنامه درسی رشته مدیریت دولتی با ۷ گرایش

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دفتر برنامه ریزی آموزش عالی در سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن