اخبار کنکور ارشد مدیریتمشاوره

انواع شیوه های پذیرش دانشجویی

انواع شیوه های  پذیرش دانشجویی:

آموزشی-پژوهشی:
مدل سالیان سال هست گه کلاس میرید و بعد از آن هم پایان نامه یا پروژه باید بدهید.
 
آموزش محور:
هیچ فرقی نداره از لحاظ کلاس و استاد و فقط پایان نامه ندارند. مثلا MBA شریف هم الان آموزش محور هستند. برای دکترا محدودیتی ندارند و فقط چون درحالت عادی که پایان نامه میدید از توی اون مقاله در میارید و الان ندارید در مصاحبه دکترا نیاز هست که کار پژوهشی و مقاله داشته باشید خودتون
پژوهشی:
کلا کلاس نداره و یک کار پژوهشی انجام میدهید. که در دکتری بیشتر مرسومه و خیلی ارشد نداریم.
نیمه حضوری:
دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مجری دوره‌های نیمه حضوری به هیچ وجه امکان تأمین خوابگاه، وام تحصیلی و سایر امور رفاهی به دانشجویان را ندارند.
مقررات آموزشی دوره‌های نیمه حضوری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در زمینه آموزش‌های نیمه حضوری، همانند مقررات آموزشی دانشگاه پیام نور خواهد بود و تشکیل کلاس‌ها بصورت کلاس‌های رفع اشکال و حداکثر دو روز در هفته با نظر دانشگاه خواهد بود.
به فارغ التحصیلان دوره‌های نیمه حضوری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با رعایت ضوابط مربوط مدرک تحصیلی رسمی مورد تایید وزارت علوم تعلق می‌گیرد؛ بطوریکه در این مدارک جمله «آموزش این دوره به طریق نیمه حضوری بوده است» ذکر خواهد شد.
کسب حد نصاب نمره علمی لازم برای کلیه پذیرفته شدگان الزامی است و از دانشجویان دوره‌های نیمه حضوری براساس مقررات مربوط شهریه اخذ می‌گردد که شهریه این دوره‌ها برای ورودی‌های سال ۱۳۹۲ شامل دو قسمت شهریه ثابت و متغیر بوده و میزان شهریه ثابت و متغیر برای هر نیمسال تحصیلی به میزان ۶۰ درصد شهریه‌های دوره نوبت دوم همان دانشگاه خواهد بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن